BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5293391
nr 529 3391
Ljusstakar
Ett par, Sent 1800-tal, nysilver, höjd: 25
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
måndag 9 juni 2008
kl 16:11:28
300 kr
350 kr
400 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.